Grupa Media Informacyjne zaprasza do wspólnego budowania nowej jakości    
Nowe Media - Modern News Life    
                                                   
                                                   
   
  TV Radio Foto Time News Maps Sport Moto Econ Tech Kult Home Fash VIP Infor Uroda Hobby Inne Akad Ogło Pobie Rozry Aukc Kata  
     
  Clean jPlayer skin: Example
 
 
     
img1
GMI
Nowe Media

More
img2
BMW DEALER
Kraków ul. Basztowa 17

More
img3
MERCEDES
Wybierz profesjonalne rozwiązania stworzone przez grupę Mercedes

More
img4
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
img2
Toyota 4 Runner
Samochód w teren jak i miejski.

More
 
         
         
  GRUPA MEDIA INFORMACYJNE - ZDROWIE I URODA
   
COUNTRY:
         
 

   
Home news
   
Słownik
   
Multimedia
   
Podcast
Wideo
Foto
 
Ogłoszenia
   
Promowane
   
   
 
   
   
Encyklopedia zdrowia
   
   
Kontakt
 
   
 

Adam Nawara - Napisz do Nas: Grupa Media Informacyjne

 
   
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
 
Czytaj również
   
Hormony
   
Mężczyzna
   
Kobieta
   
Popraw krążenie
   
Zdrowie na wiosnę
   
Alergie
   
Przeziębienie
 
 
   
Ciąża i macieżyństwo
   
   
Niepełnosprawność
   
   
Tabela kalorii
   
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Zdrowie

Dbanie o Nasze dobre zdrowie jest Nasza najlepszą inwestycją. Warto w nie inwestować.

Zdrowie

Profilaktyka poparta wiedzą, właściwa diagnoza, prawidłowe prowadzenie leczenia to elementy, które składają się na dobry stan zdrowia.

Znajdziesz u Nas

Znajdziesz u Nas porady w zakresie profilaktyki, informacje odnoszące się do zdrowia, usługodawców w tym zakresie jak i informacje branżowe.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Wybór dobrego ubezpieczenia pozwala na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Postaw na Zdrowie

GRUPA MEDIA INFORMACYJNE współpracuje z najlepszymi specjalistami na świecie. Podziękowania dla współtwórców tego działu GMI.

 

 
 
  Strona producenta :
www.ppp.com
     
Dokonując zakupu, dokonujesz właściwego wyboru
Grupa Media Informacyjne - Sklep GMI
 
 
 
 
Nasi partnerzy  
   
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
Zakupy Zakupy Zakupy
000 000 000 000 000 000 000 000 000
     
 
 
 
Nieinwazyjne

EKG - ELEKTROKARDIOGRAFIA

Raz w roku powinien je wykonać każdy, kto skończył 40 lat. O badaniu nie mogą też zapominać osoby, u których w rodzinie występowały choroby lub zawały serca, udary mózgu oraz nałogowi palacze tytoniu. PRZYGOTOWANIE: Kilkanaście minut przed badaniem trzeba odpocząć. JAK TO SIĘ ROBI: Przez kilka minut pacjent leży wygodnie na leżance, a lekarz lub pielęgniarka przypina elektrody do nadgarstków, kostek nóg i klatki piersiowej. Prądy elektryczne wytwarzane w mięśniu sercowym są rejestrowane i zapisywane na specjalnym papierze. CO Z TEGO WYNIKA: Pozwala wykryć zaburzenia rytmu lub przewo­dzenia prądu wytwarzanego przez komórki mięśnia serca, określić przerosty mięśnia sercowego, jego obszary niedokrwienia, aktualny albo przebyty zawał, a nawet niektóre zaburzenia metaboliczne. Prawidłowy wynik EKG nie świadczy w 100 proc. o tym, że serce jest zdrowe, bo nie wyklucza choroby wieńcowej. Wyniki badań należy gromadzić, żeby lekarz mógł je porównać przy kolejnym EKG.

EKG WYSIŁKOWE

Również rejestruje proces przepływu prądu przez serce, ale przeprowadza sieje w czasie wysiłku fizycznego. Badanie jest bardziej precyzyjne niż zwykłe EKG i może ujawnić dolegliwości, które nie są widoczne w czasie badania spoczynkowego (np. czy na skutek nadciśnienia doszło do przerostu lewej komory). Zaleca sieje przy podejrzeniu choroby wieńco­wej, jeśli chory skarży się na bóle w klatce piersiowej oraz w czasie rehabili­tacji kardiologicznej (np. po zawale czy wszczepieniu by-passów). PRZYGOTOWANIE: Nie wolno jeść obfitego posiłku, pić mocnej herbaty i kawy ani palić papierosów.

JAK TO SIĘ ROBI: Pacjent chodzi po ruchomej bieżni albo pedałuje, siedząc na stacjonarnym rowerze. Do rąk, nóg i klatki piersiowej są przypię­te elektrody. Aparat założony na rękę stale mierzy ciśnienie krwi. CO Z TEGO WYNKA: Badanie określa wydolność mięśnia sercowego, umożliwia wykrycie niewidocznego w czasie spoczynku niedokrwienia mięśnia serca lub zaburzenia jego rytmu.

EKG METODĄ HOLTERA

Tym różni się od spoczynkowego EKG, że trwa przez całą dobę (czasem dwie), a nie kilka minut. Przez ten czas wykonuje się wszystkie codzienne czynności, nie modyfikując planu zajęć. Badanie ma bowiem sens wtedy, gdy aparat rejestruje czynność serca podczas typowej dla nas doby - gdy pra­cujemy, wypoczywamy, denerwujemy się, uprawiamy sport, śpimy. Badanie holterowskie można wykonywać pacjentom w każdym wieku, także kobietom w ciąży, powtarzać je wielokrotnie, nawet w krótkich odstępach czasu. Wskazania to m.in.: zaburzenia rytmu serca, przewodzenia, choroba niedo­krwienna serca, konieczność sprawdzenia sprawności stymulatora, potwier­dzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych w przypadku zasłabnięć, omdleń, utraty przytomności, napadów duszności, zawrotów głowy, sprawdzenie postępów leczenia arytmii.

PRZYGOTOWANIE: Jeśli zażywamy na stałe jakieś leki, nie odstawiamy ich na czas badania.

jAK TO SIĘ ROBI: Do odtłuszczonej na piersiach skóry przytwierdza się kilka elektrod jednorazowego użytku. Połączone są przewodami z minia­turowym aparatem przypominającym komórkę. Umieszczony w etui aparat przypina się paskiem w talii. Urządzenie rejestruje elektryczną czynność serca sekunda po sekundzie, przez całą dobę. Pacjent zapisuje ważniejsze czynności i objawy, jakie pojawiły się w trakcie ich wykonywania, np. o godz. 15.00 wejście na trzecie piętro po schodach - duszności i przyśpieszenie pracy serca. Na czas badania trzeba zrezygnować z kąpieli całego ciała - zamoczenie urządzenia lub elektrod uniemożliwiłoby dalsze prowadzenie badania. Nie wolno używać poduszki ani koca elektrycznego, bo mogą zakłócać pracę aparatu. Jeśli któraś elektroda się odklei, trzeba ją przymocować w tym samym miejscu plastrem bez opatrunku. W wyznaczo­nym czasie należy zgłosić się do poradni, gdzie aparat zostanie zdjęty (nie należy tego robić samodzielnie). Zapisane na karcie pamięci impulsy stale wytwarzane przez serce zostają wprowadzone do komputera i przetwo­rzone na wykresy. Specjalista porównuje je z notatkami pacjenta. Na podsta­wie analizy może postawić precyzyjną diagnozę. CO Z TEGO WYNIKA: Badanie wykrywa objawy niedokrwienia, zaburzenia rytmu i przewodzenia w mięśniu serca.

HOLTER CIŚNIENIOWY

W zależności od potrzeb diagnostycznych lekarz może zalecić badanie za pomocą holtera ciśnieniowego, polegające na automatycznym 24-godzin-nym pomiarze ciśnienia tętniczego. PRZYGOTOWANIE: Nie wymaga przygotowań.

JAK TO SIĘ ROBI: Na ramię pacjenta zakłada się mankiet ciśnieniomierza, do którego podłączony jest niewielki rejestrator. Urządzenie co 15 minut dokonuje pomiaru i zapisu ciśnienia krwi. Wynik otrzymuje się w formie wydruku.

CO Z TEGO WYNIKA: Badanie umożliwia rejestrowanie ciśnienia w czasie wielu godzin i w różnych sytuacjach, co pozwala wykryć duże skoki nierejestrowane w czasie normalnych badań wykonywanych w przychodni czy w domu (także w nocy). Automatyczne pomiary ciśnienia eliminują stres związany z wizytą u lekarza, tzw. efekt białego fartucha.

PRZYNAJ­MNIEJ CO PÓŁ ROKU

mierz ciśnienie krwi. Możesz to robić samo­dzielnie lub w przychodni.

  1. Jeśli chcesz badać ciśnienie w domu apa­ratem elektro­nicznym, warto poprosić w przy­chodni o porów­nanie wyników z pomiarem uzy­skanym z aparatu rtęciowego.
  2. Jeśli nie dyspo­nujesz aparatem, proś o zmierzenie ciśnienia przy każdej wizycie u lekarza.

SPRAWDŹ CZY GROZI CI ZAWAŁ

Masz ponad 45 lat TAK 1 NIE 0
Ktoś z bliskich zmarł na atak serca TAK 1 NIE 0
Jesteś po zawale TAK 3 NIE 0
Masz wysoki cholesterol TAK 2 NIE 0
Cierpisz na wieńcówkę TAK 2 NIE 0
Masz wysokie ciśnienie TAK 2 NIE 0
Masz znaczną nadwagę TAK 2 NIE 0
Palisz papierosy TAK 3 NIE 0
Dbasz o aktywność fizyczną TAK 0 NIE 2
Masz stresującą pracę TAK 2 NIE 0
Mało sypiasz i rzadko bierzesz urlop TAK 2 NIE 0

ZLICZ PUNKTY

1-2 Twoje serce jest w świetnej formie
3-6 Niewielkie ryzyko zawału
7-9   Jesteś w grupie ryzyka, porozmawiaj z lekarzem
10 i więcej   konsultuj się z lekarzem i zadbaj o serc
   
GRUPA MEDIA INFORMACYJNE & ADAM NAWARA  
 
 
3          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
2          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
1          
  Zdrowie rodziny

Nadciśnienie tętnicze dla serca stanowi poważne obciążenie i jednocześnie może prowadzić do poważnych schorzeń. Wszelkie odstępstwa od ustalonych norm w tym zakresie powinny być konsultowane i diagnozowane przez lekarza i w razie potrzeby leczone.

   
Fot. GMI
        Czytaj >
 
   
   
 
 
 
 
FACEBOOK YOUTUBE TWITTER GOOGLE + DRUKUJ  
 
       
       
 
 
Oferty promowane              
 
   
 
                   
         
 

Najlepsza rozrywka z TV Media Informacyjne

           
Filmy różne   Filmy reklamowe   Filmy informacyjne   Filmy sportowe   Filmy przyrodnicze
       
                 
Filmy muzyczne   Filmy dla dzieci   Filmy kulturalne   Filmy motoryzacyjne   Filmy edukacyjne
       
             
© 2010 Adam Nawara 2010            
   
 
   
   
   
     
    Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu Copyright: Grupa Media Informacyjne 2010-2012 Wszystkie prawa zastrzeżone.